Dalibor Mlejnský nesmí kandidovat za ODS, aby ji nepoškodil

Dalibor Mlejnský se zmocnil ODS na Praze 11 v roce 2004 za asistence tehdejšího nováčka v řadách ODS Jiřího Janečka. Na snímku vidíte pana starostu s hlavním loutkářem na Praze 11, kmotrem Hrdličkou z Prahy 10, který se proslavil rozkladem ODS.

Zatímco volby roce 2002 ODS vyhrála Marta Šorfová, na kterou rádi vzpomínáme, s Mlejnským se rozjel kolotoč radničního utrácení. Šorfové odkaz pomohl Mlejnskému k rekordnímu vítězství v roce 2006. Ačkoli ke svému vládnutí nepotřeboval ČSSD, chytře si ji přizval jako statistu. Koryta pro soudruhy naplnil dosyta a v dalším volebním období od roku 2010 přizval ke korýtku komunisty.

Politika Dalibora Mlejnského na Praze 11 je ryze nepřátelským převzetím firmy. Mlejnský všude v souladu se zákonem dosadí své lidi a poté zadávají zakázky bez ohledu na šetrnost. Podle opozičních zastupitelů se jedná přibližně o milion korun denně, které se takto ztratí z rozpočtu Prahy 11.

V prvním volebním období se Mlejnský proslavil pokřivením volebního modelu. Nechal rozdělit Prahu 11 na volební celky tak, aby se do nich nedostalo Chodovské hnutí nezávislých. V druhém volebním období se proslavil tím, že někdo zmlátil opozičního zastupitele Štylera před jeho vlastním domem.

V roce 2010 vylezla na povrch spolupráce s dnes už legendární bezpečnostní agenturou ABL tehdejšího politika Víta Bárty. MF Dnes zjistila, že Mlejnský nechal sledovat za peníze radnice opozičního kritika Štylera, ale i bývalou starostku Martu Šorfovou, kterou předtím vyštípal z křesla starostky, aby zjistil, zda nemají korupční vazby. Úsměvné.

Sociální demokracie se v roce 2010 zavázala podpisem svého lídra Ladislava Kárského, že nepůjde do koalice s ODS. Mlejnský přesvědčil kouzelným mávnutím sociálnědemokratické zastupitele takřka přes noc. Každý zastupitel včetně takzvaně opozičních komunistů si zkrátka přišel na své. Z radnice se stala velká charitativní organizace na rozdávání vašich peněz. A pozor odměny se šplhají k 50 000 korun na osobu.

Nechutná klientelistická politika vedla k tomu, že předseda ODS Fiala zakázal Mlejnskému kandidovat v letošních komunálních volbách za ODS pod výhrůžkou, že zruší oblastní sdružení ODS. Dalibor Mlejnský se okamžitě přeznačkoval a založil Jižní město náš domov. Kandidují tam s ním véčkařka Lisecová-Zimová, šéf městské policie nebo třeba manager předraženého bazénu. Chcete to volit dál nebo dáte šanci změně?

Jak z toho ven?

Volte pejskaře v těchto komunálních volbách

Kandidátní listina pejskařů se zavázala jako celek neumístit do funkcí exponenty současné radnice

Zanechte komentář