Zajistíme svoz komunálního odpadu zdarma, za popelnici už platit nebudete

Jediné, co k tomu stačí je volit kandidátní listinu pejskařů
Svoz odpadu bude v Teplicích, Mostě či Dubí zdarma i poté, co obce dostaly možnost zvýšit lidem maximální cenu za vyvážení popelnic z pětistovky na tisíc korun za osobu. Ostatní radnice v Ústeckém kraji se zvýšením poplatků často spíše váhají, protože je už nyní spousta lidí neplatí.

Jde to u zadarmo
Vše zůstane při starém. Naopak, přibudou bionádoby a duonádoby, aby v naší městské části bylo co nejméně velkých nevzhledných kontejnerů na tříděný odpad. Kdo chce, ať si poplatek klidně zvýší, ale tisícikoruna? To jsou pro čtyřčlennou rodinu čtyři tisíce, a to už nejsou žádné malé peníze

Odvoz komunálního odpadu na Praze 11 v následujících 4 letech zdraží až o 100%. Volbou kandidátky pejskařů to společně zastavíme a po vzoru Teplic zavedeme tříděný svoz odpadu pro občany zcela ZDARMA

Jaká je pravda o svozu odpadu
Původcem odpadu není občan, ale obec. Lidé nemohou za to, že si musí koupit mléko v krabici, protože ve vratných lahvích se už neprodává. A tak je to se vším. Komunální odpad je relativně malá část toho, co radnice musí uklízet. Listí, smetí z ulic a chodníků. Většina komunálního odpadu není od občanů.

Podvod s barevnými kontejnery
Problém s odpady je ten, že je předmětem neuvěřitelných zisků pár mafiánů a jimi placených politiků. O rozumné nakládání s odpady nejde a životní prostředí už vůbec ne. Hlavním účelem je vybrat peníze, zblbnout lidi, aby používali barevné kontejnery a pak se to z 90% stejně hodí na skládku nebo spálí.

Ekokom aneb co to je
Eko-kom je typická ukázka tunelu, vybírá recyklační poplatky, ale recyklačním firmám nedává nic. Vše si dílem nechá, dílem dává dotace obcím, které to obratem dají svozové firmě, včetně toho, co vyberou od občanů a ještě musí doplatit z rozpočtu. Takže jediným smyslem odpadového systému je aby se skládkové a spalovací firmy napakovaly. Třídění nemá smysl, naopak jim vadí, protože zmenšuje množství na skládky a pak trvá dýl, než je zaplní, což je účel. A národ je za pomoci naivních umělců oblbován radami "třiďte odpad". Schválně se jednou jeďte podívat, kam kuka vůz veze odpad z barevné popelnice. Zpravidla na nejbližší skládku nebo spalovnu. Firmy, co recyklují odpad, nedostanou ani kilo.

Kam jdou recyklační poplatky
Recyklační poplatky jdou na účty firem jako je Eko-kom, které nejsou zřízeny zákonem a přirom hospodaří s veřejnými financemi. Není tedy žádná kontrola jak s těmi penězi naloží a pravda je, že jich většinu ukradne. S tím se veze další grandiozní podvod a to jsou barevné popelnice. Krom papíru se z toho skoro nic nerecykluje. Recyklační firmy fungují na hranici bankrotu, i když jim by měly jít zmíněné poplatky. Eko-kom platí idiotské reklamy v televizi a pak jakousi almužnu obcím, které dále na odpad doplácejí. Všechny peníze tedy končí u firem, které odpad sváží, skládkují a spalují. Kdyby to dále třídily a recyklovaly, ubyl by jim objem na skládku a trvalo by jim déle, než by ji zaplnili. Nakládání s odpadem je drahé a vinou zákonů a politiků, řízených odpadovými mafiány, se na tom pakují uvedení zmetci, přičemž samotný odpad se prostě tak jako tak hodí na skládku nebo spálí. Je to celé obrovský podvod.

Kdo si mastí kapsu
Průměrný občan podle statistik vyprodukuje čtvrt tuny komunálního odpadu ročně, ceník skládkování je 1304 korun za tunu, to nám vychází při vynásobení na cirka 350 Kč ročně plus svoz = 500 korun musí S REZERVOU stačit. Jen holt politici vidí další lákavou příležitost K ROZKRÁDÁNÍ.

ODPADY ZDARMA ZAVEDEME
Praha 11 má obrovskou tradici v třídění. Sami jsme v dětských letech sbírali papír a kovy ve školních letech a přispívali tak ke každoročním sběrům, ve kterých soutěžily jednotlivé třídy i jednotlivé základní školy. My navrhujeme třídit už na území městské části Praha 11 a tříděný odpad prodávat k dalšímu zpracování. Občan bude mít svoz odpadu zdarma a městská část na tom vydělá.

JDE NÁM O ZMĚNU
Podpořte nás svým hlasem. Chceme vyhrát komunální volby a sestavit radu, ve které získáme starostu, abychom vám ušetřili peníze – pejskařům, řidičům a všem občanům Prahy 11!

Jak z toho ven?

Volte pejskaře v těchto komunálních volbách

Kandidátní listina pejskařů se zavázala k zavedení bezplatného svozu komunálního odpadu

Zanechte komentář