Rozhovor s Evou Mifkovou: Nelíbí se mi současné vedení radnice

Představujeme vám kandidáty do Zastupitelstva městské části Praha 11
Mgr. Eva Miffková je dlouholetou místopředsedkyní Bytového družstva Jeřábkova 1460 a 1461. Kromě toho je aktivní pejskařkou.

Paní magistro, jak dlouho bydlíte na Praze 11? Co se vám tu líbí a co naopak ne?
Na Jižním městě bydlím od roku 1978. Do domu, kde bydlím jsem se nastěhovala v květnu - červnu a byla jsem mezi prvními nájemníky. Okolí vypadalo příšerně, nebyly silnice. chodníky, všude bláto po dešti.Ale první noc zde mě dostala, protože zde vonělo seno a cvrkali cvrčkové Prostě idyla. Metro končilo na Budějárně a sem jsme se dostávali narvanými autobusy.Ale bylo patrné, že to zde má ohromný potenciál.Byly nám slibovány bazény a vybavenost na trochu jiné úrovni, ale jak víte bazén je po 35 letech.

Nelíbí se mi současné vedení radnice. Jsou to samé sliby a nic. Bazén byl ve volebním programu p. Mlejnského a spol již před minulými volbami. Celé jejich volební období se nic nedělo, akorát za několik milionů zplanýrovali plochu a nic. Bazén je předražený, ošklivý, malý. Všude korupce, rozprodávání majetku za hubičku, zřizování různých společností, kam se přelévá majetek. Netransparentnost práce zastupitelstva.To všechno musí přestat.

V minulosti jste se vrcholově věnovala sportu, jakých úspěchů jste dosáhla?
V mládí jsem se věnovala lehké atletice. Začínala jsem jako sprinterka na 100 a 200 merů. Potom jsem začala běhat 400 m. Na mistrovství republiky jsem se umisťovala ve finále. Byla jsem mistrině republiky ve štafetě 4x 100 metrů. Několikanásobná mistrině Turecka, jezdila jsem na memoriály do Itálie, Německa atd. Byla jsem držitelka halového československého rekordu v běhu na 300 m. Několik let jsem byla v širším reprezentačním družstvu a pravidelně jsem se zúčastňovala reprezentačních soustředění. Nejmenovala jsem se také Miffkové, ale Mikynová. V této době běhal i zastupitel Kárský, který působí na JM. Dále zde bydlí televizní komentátor Štěpán Škorpil, který závodil v trojskoku a potom je zde dosti mladších atletů.

Dnes působíte jako místopředsedkyně Bytového družstva Jeřábkova 1460 a 1461. Proč jste se pustila do správy vašeho paneláku a jaké jsou výsledky vaší mnohaleté činnosti?
V roce 2003, když byl náš dům a vlastně celá ulice jeřábková privatozován bylo jasné, že bez lidí, kteří by se o všechno starali nebude nic fungovat. Nikomu se do toho nechtělo. V té době jsem pracovala jako ředitelka školského zařízení a měla jsem zkušenosti s vedením a se správou velkého objektu. Tak jsem se začlenila mezi zájemce a lidé nás zvolili do představenstvs družstva.Za těch 10 let, jsme nechali vyměnit všechna okna a vchodové dveře, zateplit dům, vyměnit střechu, elektrické rozvody v domě, tepelnou deregulaci s výměnou termoregulačních ventilů, vyměnit všechny uzávěry vlastně všecho,rekonstruovat vestibul a vlastně všechny vstupy do obou objektů.A v současné době připravujeme převody do osobního vlastnictví. Možná že jsem na něco zapomněla, ale to nejdůležitější jsem vzpomněla.

Při rozhovoru u Vás jsem si všiml, že máte výtah vybavený kamerou. Jak toto opatření zafungovalo na vandaly?
Kamerový systém v domech 1460+1461 máme velmi krátkou dobu, ale už jsme idetifikovali jednoho zloděje, na základě záznamů kamer. Kamerta ve výtahu je pouze měsíc, ale zatím žádný vandalismus. Rovněž tak kamery, které snímají přízemí mají svoji funkci. Už lidé neodhazují letáky na zem či na schránky, neplivají po zemi a neodhazují odpadky. Čas ukáže, ale zatím jsme spokojení.

Myslíte, že by pomohly kamery hlídající parkoviště na Praze 11?
Kamery by měly být jak na parkovišti, tak by měly snímat celou ulici Jeřábkova. A když ne celou, tak určitě okolí kotelny a popelnic.

Proč jste se rozhodla kandidovat za pejskaře na Praze 11?
Byla jsem hlavně oslovena programem, který má "Naše Praha 11".A hlavně bych ráda změnila myšlení všech pejskařů ale i lidí kterí pejska nemají. Hodně pejskařů je vzorných a ty druhé bychom měli vychovávat. Je to ale dlouhodobý proces.A nepejskřům musíme vysvětlit, proč lidé svého pejska mají a proč ho milují. Často je to jejich jediný přítel, který jim pomáhá žít překonávat samotu, nemoci. Ale to je na dlouhé povídání. Já mám pejska třetího a nedovedu si to už bez něho představit

Co byste chtěla změnit na radnici Prahy 11?
Nelíbí se mi současné vedení radnice. Jsou to samé sliby a nic. Bazén byl ve volebním programu p. Mlejnského a spol již před minulými volbami. Celé jejich volební období se nic nedělo, akorát za několik milionů zplanýrovali plochy a nic. Bazén je předražený, ošklivý, malý. Všude korupce, rozprodávání majetku za hubičku, zřizování různých společností, kam se přelévá majetek. Netransparentnost práce zastupitelstva. To všechno musí přestat.


Děkujeme za rozhovor
Podpořte nás svým hlasem. Chceme vyhrát komunální volby a sestavit radu, ve které získáme starostu, abychom vám ušetřili peníze – pejskařům, řidičům a všem občanům Prahy 11!

Jak z toho ven?

Volte pejskaře v těchto komunálních volbách

Kandidátní listina pejskařů se zavázala k ochránit občany Prahy 11 před kriminalitou

Zanechte komentář