VOLEBNÍ PROGRAM - NAŠE PRAHA 11 – S PODPORU PEJSKAŘŮ A OBČANŮ PRAHY 11 – KANDIDÁTNÍ LISTINA PEJSKAŘŮ A OBČANŮ PRAHY 11

KDO JSME
Jsme občané Prahy 11 bez propojení na současné vedení radnice Prahy 11. Nikdy jsme se nepodíleli na zakázkách současné radnice, nepracujeme v akciových společnostech účelově založených městskou částí Praha 11 pro politickou korupci.
V čele kandidátní listiny stojí Bc. Robert Vašíček (34 let), který nikdy nepůsobil v žádné veřejné funkci a nepřijímá státní zakázky a neúčastní se neprůhledných výběrových řízení. Živíme se hlavou, rukama a především poctivou prací.
Před zvolením do funkcí provedeme majetkový striptýz, aby bylo jasné, s jakým majetkem vstupujeme do funkce a to samé uděláme na počátku roku 2018, kdy budeme v našich funkcích končit, aby bylo jasné, zda a kdo se obohatil nepřiměřeně ke svému příjmu.
Naší základní ideou je šetřit peníze městské části, aby bylo na údržbu chodníků, sociální služby, rozšíření bezplatných parkovišť a vyrovnaný rozpočet bez dluhů. Nedopustíme, aby Praha 11 spadla do dluhové pasti a skončila bankrotem jako nechvalně proslulá Rokytnice v Jizerských horách.

NAŠE MOTIVACE
Za posledních osm let vlády Dalibora Mlejnského a jeho koalice městská část proinvestovala 1 miliardu korun. To by bylo v pořádku, pokud by nebylo vše mnohonásobně předražené. Radniční koalice ODS-ČSSD-KSČM se nechová s citem řádného hospodáře ke svěřenému majetku a nevytváří rezervy na účtu městské části.
Rozpočtový výhled pro rok 2016 bohužel znamená záporný výsledek a proto nechceme, aby současná koalice dál tunelovala rozpočet nevýhodnými předraženými projekty.

Podpořte nás svým hlasem. Chceme vyhrát komunální volby a sestavit radu, ve které získáme starostu, abychom vám ušetřili peníze – pejskařům, řidičům a všem občanům Prahy 11!

KDO JE S NÁMI A KDO TUNELUJE PRAHU 11
Současnou radniční koalici považujeme za neschopnou efektivně řídit městskou část Praha 11. Vyzveme dnešní opoziční strany k vytvoření zastupitelského bloku a oslovíme představitele současné radniční koalice, kteří se probojují do zastupitelstva, aby odkryli své karty a přiznali podíl na špatných investicích městské části.
Sestavíme takovou radniční koalici, která se zaváže nezvyšovat dluhovou zátěž městské části Praha 11 a vyhoví našim záměrům ozelenit parky, postavit psí hřiště, nikdy neomezit volný pohyb psů, rozšířit počet parkovacích stání a začít pracovat na projektu svozu odpadu zdarma.

CO KONKRÉTNĚ UDĚLÁME PRO PEJSKAŘE
1. Zrušíme poplatek za psa, resp. nebudeme tento poplatek vymáhat na území městské části Praha 11. Králík, kočka, potkan, myš, orangutan, ani šimpanz nepodléhají zdanění, přestože se rovněž mohou vydělat na chodníku. Považujeme zdanění vlastnictví pejska za nestydatost a zneužívání lidské lásky k pejskům.
2. Psí hlídky – zřídíme dobrovolné psí hlídky složené z pejskařů, které budou hlídat vaše ulice v exponovaných nočních hodinách a v případě, že zahlédnou zloděje u vašeho auta, okamžitě zavolají policii. Každá ulice tak bude bezpečná i bez neustále chybějících nočních policejních hlídek.
3. Psí hřiště – ohradíme volný kus parku ozdobným plotem, tak aby ho naši pejsci nepřeskočili a přitom byl průhledný a připravíme levné cvičiště pro vaše pejsky. Prolézačky, cvičné nory pro lovecké pejsky. Hřiště bude volně přístupné úplně všem a bude rozděleno do více sekcí, aby si vedle sebe mohli hrát větší i menší pejsci a nehádali se spolu.
4. Odkládací kotce na úřadech a u obchodů s potravinami – jistě sami znáte problém, když jdete nakoupit potraviny a váš milovaný pejsek by měl zůstat uvázaný před obchodem. Pejskař si například nemůže vyrazit na úřad městské části se svým pejskem, přitom levné řešení je postavit kryté kotce, které si každý uzavře svým zámkem a nechá tak svého čtyřnohého přítele bezpečně čekat bez nebezpečí, že by se pes jednoduše ztratil. Jednoduché a levné.
5. MHD zdarma pro vašeho pejska – jistě víte, že při cestování s vašim pejskem platí pejsek lístek, jako by byl člověk. Kočka platit nemusí, pes ano, což je zvláštní. Budeme tlačit z pozice úřadu městské části na Dopravní podnik hl. m. Prahy, aby zrušil poplatky za cestovní vašeho pejska na podlaze dopravních prostředků. Je to obyčejná zlodějna.
6. Nedovolíme omezování volného pohybu psů na území městské části Praha 11 a budeme rozporovat jakoukoli snahu omezit pohyb psů v ostatních městských částech hlavního města Praha.

CO KONKRÉTNĚ UDĚLÁME PRO ŘIDIČE
1. Zabráníme plošným modrým zónám na Praze 11
2. Dovolíme obyvatelům jednotlivých ulic, aby si odhlasovali, zda v ulici chtějí omezení parkování pouze pro obyvatele a pokud se najde většina (51%) pro takové omezení, bude parkování v takové ulici zcela zdarma pro obyvatele, kteří bezplatně obdrží od radnice přenosnou parkovací kartu a kdykoli ohlásí na služebně Městské policie návštěvu v podobě registrační značky vozu a času, po který bude v jejich ulici návštěva parkovat.
3. Nebudeme odtahovat automobily při hromadném čistění ulic. Rozdáme obyvatelům zdarma kartičky s kódem, který se bude vztahovat k jejich osobě. Po zadání kódu městský strážník při řešení stání v čištěné ulici zobrazí v informačním systému mobilní telefon majitele vozu a bude mít povinnost zavolat mu opakovaně alespoň třikrát po dobu jedné hodiny, aby si auto bezplatně přeparkoval. Je to daleko čestnější, než zneužívat příležitosti k vydělávání na úkor občanů. Občan také dostane sms na svůj mobilní telefon, že zrovna v jeho ulici se odtahují auta. Teprve dvě hodiny od neúspěšného pokusu o kontaktování majitele vozu prostřednictvím telefonátu a sms dojde k odtažení vozidla. Nechceme vydělávat na lidech, ale společně šetřit peníze.
4. Jako představitelé městské části budeme blokovat prováděcí vyhlášku na zavedení nízkoemisní zóny v centru Prahy a související zákaz vjezdu vozidel občanů Prahy 11. Namísto toho budeme tlačit, aby se ekologie v centru města řešila zavedením bezplatné městské hromadné dopravy.
5. Jako představitelé městské části budeme tlačit na zrušení zón placeného stání v okolních městských částech, případně vyjednáme bezplatné parkovací kartičky pro obyvatele Prahy 11 v těchto zónách. Narozdíl od koalice nechceme, abyste byli rukojmí obecních zlodějů. 6. Rozšíříme počet bezplatných parkovacích míst na Praze 11. Dosáhneme toho přeznačením parkovacích boxů v jednotlivých ulicích, aby vedle sebe zaparkovalo více aut a vytvářením hlídaných parkovišť mimo vnitrobloky sídlišť.
7. Zavedeme bezplatná hlídaná parkoviště na dnešních velkoplošných parkovištích městské části. Vyznačíme parkovací boxy na vozovce, opravíme dopravní značení a osadíme na sloupy veřejného osvětlení kamery, které budou 24 hodin denně monitorovat prostor bezplatného hlídaného parkoviště. Kamery budou zabírat pouze prostor parkovišť a budou monitorovány na služebně městské policie, která provede okamžitý zásah v případě zjištění podezřelé činnosti na parkovišti. Uhlídáme tak vaše vozy před šrámy při parkování ostatních řidičů a zloději.

CO KONKRÉTNĚ UDĚLÁME PRO OBČANY PRAHY 11
1. Sloučíme přebytečné akciové společnosti městské části Praha 11. Ušetřené finance použijeme k zaměstnání občanů Prahy 11 na sekání trávy, údržbu zeleně a další důležité činnosti, které se dnes dělají neuvěřitelně draze přes outsourcing.
2. Stavební uzávěra na nové panelové domy a kanceláře na Praze 11. To znamená, že kde je park, zůstane park a že developeři se mohou přestěhovat na pole za Prahu. Žádný nový věžák ještě nepřinesl obyvatelům Prahy 11 práci, jak tvrdí radnice, to je nesmysl. A my chceme, aby Jižní město zůstalo městem parků. Stavební uzávěra se nijak nedotýká občanů Prahy 11 a jejich soukromých pozemků. Na svých soukromých pozemcích dál stavěte své rodinné domy, do toho nic městské části není.
3. Pokud prokážete vandalský útok na vaše vozidlo na území městské části Praha 11 s vyšší než bagatelní škodou (takže například ulomené zrcátko za 5 000 korun ano, škrábanec na nárazníku ne), městská část vám přispěje adekvátní částku na rok stání na placeném hlídaném parkovišti na území městské části Praha 11. Pokud městská část nezajistí pořádek a bezpečí našeho majetku, musí nést adekvátní náklady za svou neschopnost.
4. Odprodej hromadných garáží uživatelům a zájemcům. Městská část by neměla provozovat placené garáže. Naopak jsme pro budování otevřených patrových garáží s extrémně nízkými stavebními náklady a parkováním zdarma nebo za symbolický poplatek pro obyvatele Prahy 11.
5. Otevření Jihoměstského bazénu široké veřejnosti v méně atraktivní hodiny a čas. Ve spolupráci s provozovatelem najdeme provozní dobu, kdy je bazén prázdný a v těchto termínech předobjednáme návštěvu bazénu za sníženou částku ve výši 30 korun za hodinu. Provozovatel tak vydělá více, než kdyby bazén zel prázdnotou a čekal na svou špičku nevyužitý. Bude to především sleva pro důchodce.
6. Úřad zdarma – zjednodušíme maximálně byrokracii a budeme ve spolupráci se zákonodárci Poslanecké sněmovny hledat bezplatné varianty vyřízení žádostí občanů. Úřad si platíme my občané, tak proč bychom ještě platili za jeho služby.
7. Nové sídlo radnice – navrhujeme přenést sídlo radnice z budov bývalých mateřských školek do nově zakoupených domů Sandra a Opatov, kde krásně vyplní kancelářské kapacity. Radnice tak bude mít sídlo za minimální částku na jednom místě a hlavně poblíž metra Opatov.
8. Po přesídlení úřad městské části do nového sídla znovuotevřeme mateřské školky pro vaše děti. Nedovolíme, aby městská část zanedbávala infrastrukturu pro své občany.
9. Provedeme levnou, ale hustou výsadbu nových okrasných dřevin v parcích, nově vytyčíme a rozšíříme městské parky na území Prahy 11. Zřídíme v nich psí hřiště, instalujeme nové lavičky, připravíme plácky pro pikniky obyvatel Prahy 11, vytvoříme okrasné záhony, umělé nádržky s vodou a lekníny, novými sochami a celkově se pokusíme vytvořit z Prahy 11 nejzelenější městskou část.
10. Nesouhlasíme s výstavbou sedmdesáti metrového věžáku na Litochlebském náměstí na pozemcích vedle památníku obětem obou světových válek a pietního sadu, navíc v těsné blízkosti dvou stávajících bytových domů.

CO KONKRÉTNĚ UDĚLÁME PRO VAŠI PENĚŽENKU
1. Zařídíme maximálně úspornou radnici, aby neutrácela víc, než kolik vydělá za běžný daňový rok
2. Osekáme daně vybírané od občanů a všemožné poplatky za nic
3. Budete dál parkovat zdarma před vlastním domem

ODPADY ZDARMA
Chceme voličům ušetřit další peníze a proto chceme projekt ekologického svozu odpadu, kdy budou občané třídit odpad, což jim stejně ukládají nové zákony, ale odměnou budou mít svoz odpadu ZDARMA! Pokud chcete odpad zdarma, volte naši kandidátní listinu.

NECHCEME GHETTO NA JIŽNÍM MĚSTĚ
1. Odmítáme sociální byty v nově zakoupených budovách Sandra a Opatov. Tyo byty by obsadili nepřizpůsobiví, kteří by nájem platili ze sociálních dávek.
2. Nepřizpůsobiví občané bez ohledu na barvu pleti by začali páchat drobnou kriminalitu, která by zhoršila komfort bydlení a mezilidské vztahy, až by slušní lidé začali odcházet, jako se to kdysi stalo v jiných ghettech na území České republiky.
3. Sociální bydlení na Prahu 11 nepatří. Městská část by měla zůstat starousedlíkům, kteří mezi sebe rádi přivítají pracovité lidi, uklízečky, pokladní, ale i podnikatele, ale nikdy nechceme ghetto pro nepřizpůsobivé, žijící ze sociálních dávek. Naopak chceme sociálně slabším občanům na Praze 11 pomoct najít práci.

NOVÁ PRACOVNÍ MÍSTA NA PRAZE 11
1. Využijeme bytové domy Sandra a Opatov jako sídlo radnice a ve vyšších patrech, kde je dnes ubytovna pro zahraniční dělníky začneme postupně zřizovat levná sídla pro české i zahraniční společnosti a jejich pobočky.
2. Získáme tak sídla firem s daňovým domicilem na Praze 11. Veškeré daně, které firmy usídlené na Praze 11 odvedou, zůstanou poměrnou části v příjmech městské části Praha 11.
3. Díky novým příjmům městské části z daní firem usídlených v business centru Sandra a Opatov vybudujeme krásnější a zelenější Prahu 11, oázu mezi pražskými čtvrtěmi.

JDE NÁM O ZMĚNU
Podpořte nás svým hlasem. Chceme vyhrát komunální volby a sestavit radu, abychom vám ušetřili peníze – pejskařům, řidičům a všem občanům Prahy 11!

Jak z toho ven?

Volte pejskaře v těchto komunálních volbách

Kandidátní listina pejskařů se zavázala k naplnění výše uvedeného volebního programu. Vyhrajte komunální volby spolu s námi a našim programem

Zanechte komentář