Mlejnského koalice se rozpadá zásadně v celku

Milovníci fyziky a chemie by měli zbystřit. Projevem štěpení v chemii je většinou odpadní produkt, jen málokdy dochází k reakcím, kdy máme 100 % na vstupu i výstupu chemické reakce. Radniční koalice v původní složení ODS-ČSSD-KSČM-Bytaři popírá veškerou logiku chemie. Rozpadá se již čyři roky, ale stále drží pohromadě. Pojďme poodhalit tajemství spořádaného rozpadu.

Na snímku vidíte Olega Rybnikáře. Ten rozpad započal. Nejprve vznikly dva zastupitelské kluby ČSSD a ČSSD2. Do druhého klubu přešli odpůrci Olega Rybnikáře a vrátili se teprve tehdy, když donutili Rybnikáře obdikovat z postu zástupce starosty.

Po vyloučení z ČSSD naopak odešel Oleg Rybnikář a jeho věrný stín Vítězslav Bílek ho následoval. Ačkoli odešel z klubu, klub vůbec nepožadoval jeho odchod z funkce. Všichni nadále podporovali Mlejnského. Do třetice všeho dobrého přešel Bílek do Strany práv občanů a stal se zástupcem starosty za tuto stranu. Opět to nikomu nevadilo.

Jaká byla motivace sociálnědemokratických zastupitelů k tak neobvyklé svornosti, když jde o udržení radnice? Na prvním místě jsou funkce, na druhém místě jsou peníze. Každý zastupitel dostal svou odměnu buď přímo v radě, nebo formou pracovního poměru v některé ze zbytečných akciových společností Prahy 11. A když ani funkce nepomohla, následovala tradiční schůzka v Jihoměstském pivovaru, kde svědci viděli bílou obálku.

Podívejme se na koalici z druhé strany. ODS má léty prověřený tým. Všichni jsou zaměstnáni v akciových společnostech, dostali funkci v radě nebo se jiným způsobem podílejí na vysávání Prahy 11. Právě otřesná pověst zdejší ODS a personální propojení na kmotra Hrdličku vedlo předsedu ODS k zákazu kandidatury Dalibora Mlejnského za ODS.

A co se nestalo? Dalibor Mlejnský si z rodinných důvodů ukončil členství v ODS a obratem mu někdo založil Jižní město náš domov. Ohraně znějící politická strana shromáždila skutečné nestory radniční spolupráce. Bývalá kandidátka Věcí veřejných a na druhé straně kvalitní ředitelka mateřské školky Lisecová - Zimová, šéf nejdražšího bazénu v Praze Jiří Kozman, šéf Městské policie Schejbal jsou třešničkami na zkaženém dortu místní ODS. Zajímavé je, že i přes odchod lídra a starosty zdejší ODS nepožaduje jeho odvolání z postu starosty a dál pevně drží a bere, kde se dá.

Ani ODS nezůstala dlužna svému jménu a do čela kandidátní listiny postavila milovníka zdejších babiček Gabriela, který se už dva roky intenzivně fotí s obyvateli domovů důchodců na Praze 11, aby se přiblížil lidem. Nic to nezmění na tom, že celý spolek převlečených slečen dál slouží bordelu na Jižním městě a peníze v radniční kase ubývají.

Jak z toho ven?

Volte pejskaře v těchto komunálních volbách

Kandidátní listina pejskařů se zavázala jako celek neutratit ani jednu korunu zbytečně

Zanechte komentář