Nevýhodné parkovací zóny

V roce 2011 nás začala radniční koalice pod vedením Dalibora mlejnského bombardovat se záměrem vybudovat na Jižním městě zóny placeného stání. Pracoval jsem v té době na Praze 7, kde parkovací zóny dokonaly zničily tamější obchody. Moji tehdejší klienti se mnou místo času schůzky řešili, kde zaparkují. Na vánoce nepřipadlo, abyste měli návštěvu. Ta totiž nesmí zaparkovat!

Nebyla by to Praha 11, aby si zdejší radniční koalice nevymyslela byznys z peněz daňových poplatníků. Namísto toho, aby zavedla bezplatné zóny po vzoru Prahy 5, kde se za kartu nic neplatí, rozhodla se pojistit si odtahový byznys a už začala domlouvat smlouvy a kout železo, jak bude Jihoměstská parkovací na svůj pozemek umisťovat odtažená vozidla.

Modré zóny v podání ODS-ČSSD-KSČM-Mlejnský měly stát 700 korun pro jedno auto, 7 000 pro druhé auto, 14 000 pro třetí auto. Najednou bylo všem jedno, že může parkovat více aut na jedno rodné číslo, hlavně když hodně zaplatí. To byl skutečný smysl Mlejnského parkovacího nesmyslu

Jako občané jsme poukazovali na nesmyslné vydělávání na občanech. Zdanit jim pozemek před domem a vybírat od nich palmáre za právo umístit před domem svoje auto byla nestydatost. Vydání plastové kartičky a natření asfaltu modrou barvou nestojí 700 korun na osobu, ani 7 000 korun na druhé auto. Namísto přenosných parkovacích karet na rodné číslo, které by si občan libovolně umístil za sklo vozu, se kterým právě jezdí a může to být vůz služební se ujala snaha okrást občana.

Obrovská petice občanů zastavila neslušné parkovací zóny na Praze 11 a náš záměr okamžitě založit protestní politickou stranu Stop zónám vedl k odkladu těchto zlodějen. S modrými zónami byste postupně přišli o své oblíbené obchůdky a řemeslník, co vám přijede opravit ledničku za 500 korun (výměna termostatu) vás najednou vyjde na dvojnásobek. proč? Musel by tuto částku věnovat Mlejnského partě, aby směl zaparkovat před vašim domem. To chcete?

Úžasná byla logika radních. když jsme poukazovali na to, že zdaňují veřejný prostor, bylo nám vynadáno do komunistů, kteří nechápou byznys. Přitom Mlejnského parta sedí v tiché koalici s bolševiky. Navíc nepochopili, že veřejná parkoviště byla vybudována z našich daní a že Praha 11 není jejich investiční společnost, ale měli by nám sloužit.

Pokroucená a zrůdná logika měla takovou setrvačnost, že ještě dlouho se koalice vzpamatovávala z nezdaru, že budete smět dál parkovat před svým domem bezplatně poté, co jsme si zaplatili spotřební daně na palivu a daň z příjmu. A že až k nám přijedou rodiče na vánoce, nebudeme za jejich auto platit pětistovku denně, jak se vyjádřil koaliční zastupitel, že prý člověk musí vědět, že nic není zadarmo.

Jak z toho ven?

Volte pejskaře v těchto komunálních volbách

Kandidátní listina pejskařů se zavázala jako celek nedovolit zavedení zón placeného stání

Zanechte komentář