ODS nemá čas na svého nevidomého senátora, ten proto nic nedělá

Pan senátor Pešák je nevidomý, narodil se s poruchou zraku. Fandila jsem mu, protože dokázal překonat handicap. Sama jsem prodělala mozkovou obrnu a vím, jaké to je mít handicap. Čím dál tím více jsem ale přesvědčená, že pan Pešák je spíše než nevidomým takříkajíc neviditelným senátorem.

V roce 2010 jsme celá rodina volili ODS a v senátních volbách pana doktora Pešáka. ODS mu slibovala modré z nebe a už předtím ho používala jako fíkový list pro své vládnutí na magistrátě v čele s Mazánkem Bémem. Doktor Pešák se tehdy stal radním pro zdravotnictví a vliv jeho asistenta vybraného jihoměstskou rodinou Meixnerů byl nepřehlédnutelný.

Doktor Pešák může být osobně nejslušnějším člověkem na Praze 11. V rukou oligarchie ODS na Praze 11 se mění na politický nástroj těchto klanů. Navíc od roku 2010 vyniká svou nečinností pro naši městskou část, za kterou byl zvolen senátorem.

Když jsme pana senátora šli volit, očekávali jsme, že se bude zabývat městskou částí Praha 11, jak nám vehementně sliboval. Jeho zákonodárná iniciativa ve prospěch naší městské části je ovšem nulová. Není to tak úplně jeho chyba, protože je plně závislý na klanu Meixnerů, který již třetí volební období ovládá ODS na Praze 11.

ODS se k Milanu Pešákovi zachovala skutečně sprostě. Použila ho jako fíkový list, aby nahradil dřívějšího senátora Nádvorníka. Připomeňme si, že jeho kandidaturu zobchodoval tehdejší předseda oblastního sdružení ODS Jiří Janeček za svou kandidaturu do Poslanecké sněmovny.

Místo, aby Občanská demokratická strana a současné vedení radnice našlo společnou řeč se senátorem Pešákem z vlastní politické stáje a pustili se do běžné politické práce, uklidili ho na dobře placené místo v senátu, používají ho k obsazení pozic asistentů a jinak na něho politicky kašlou.

Věřím za občany Prahy 11, že tento můj článek nedopadne na nevidomého a bohužel vinou ODS také neviditelného senátora Pešáka, ale především na politické klany ODS, které nevidomého člověka použily, aby s ním vyhrály senátní volby a tím pro ně na šest let skončil. Takový politický hyenismus je neslýchaný. Zeptejte se sami, co už pan senátor stihl udělat pro naši městskou část. A zjistíte, že vůbec nic. Na vině jsou ti, kteří mu slíbili podporu a nakonec se na něho vykašlali. I když je teď bude hájit, aby neztratil kamarády, nic to nezmění na jeho žalostné senátorské práci.

Jak z toho ven?

Volte pejskaře v těchto komunálních volbách

Kandidátní listina pejskařů se zavázala jako celek nevstoupit do žádné koalice s představiteli dnešní radnice

Zanechte komentář